1.02.2022 – Mszy św. o godz. 18.30 w kościele Chrystusa Króla we wtorek misyjny, przewodniczył o. Marcin Wrzos.  O pracy w Ghanie opowiadał br. Rafał Dąbkowski, który jest pierwszym polskim oblatem pracującym w tym kraju.

2.02.2022 – w święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzony jest w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji członkowie Instytutów Życia Konsekrowanego zgromadzą się w tym dniu tradycyjnie na Mszy Świętej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, w katedrze poznańskiej o godz. 10.00.  Z poznańskiego klasztoru obecni byli: o. superior Andrzej Korda i o. Daniel Biedniak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.02.2022 – o. wikariusz prowincjalny Józef Wcisło był animatorem dnia skupienia w gorzowskiej wspólnocie oblatów. Również udzielił krótkiego wywiadu dla Telewizji Gorzów z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.02.2022 – w Lublińcu rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia obecności oblatów w tym śląskim miasteczku.  Z poznańskiego klasztoru obecny był o. superior Andrzej Korda i o. Józef Niesłony.

 

 

 

 

 

 

 

 

9.02.2022 – na prośbę klubu piłkarskiego Warty Poznań o. Paweł Ratajczyk odprawił Mszę św. w intencji „Zielonych”. W tym roku Warta Poznań obchodzi jubileusz 110-lecia istnienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.02.2022 –  animatorem lutowego dnia skupienia był o. superior Andrzej Korda, który w konferencjach zachęcał do gorliwszej modlitwy.  Więcej zdjęć z dnia skupienia w Galerii 2022.

17.02.2022 –  w poznańskiej parafii Chrystusa Króla odbyły się uroczystości 196. rocznicy zatwierdzenia Konstytucji i Reguł zakonnych misjonarzy oblatów przez Stolicę Apostolską. Mszy świętej przewodniczył o. prowincjał Paweł Zając. W Eucharystii uczestniczyli również oblaci z poznańskiego klasztoru.