Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji poznańskiej rozpoczęło się 18 maja 2019 roku w parafii Nawiedzenia NMP na Ratajach. Pierwotnie miało się odbywać do 26 września 2020 r. Jednak pandemia przerwała peregrynację obrazu w naszym regionie.

1 września  wznowiono peregrynację Obrazu Jasnogórskiego w naszej archidiecezji. W pierwszej połowie listopada ikona będzie odwiedzać dekanat Poznań – Winogrady, a w drugiej połowie miesiąca poznańskie Piątkowo. Kolejne odwiedziny zaplanowano na 2021 rok. Na poznańskim Nowym Mieście obraz pojawi się na początku kwietnia, a w drugiej połowie miesiąca na Starym Mieście. Pożegnanie ikony nastąpi 8 maja 2021 roku na placu Katedralnym.

414 parafii Archidiecezji Poznańskiej nawiedzi Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. W wielu tych parafiach podczas nawiedzenia wzięli czynny udział oblaci z poznańskiego klasztoru: o. Krzysztof Ziętkowski, o. Józef Niesłony, o. Paweł Ratajczyk, o. Daniel Biedniak i o. Wiesław Nazaruk (obecnie Lubliniec).  Więcej zdjęć z peregrynacji w galerii 2020.