1.07.2022 – nowym domownikiem naszego klasztoru został o. Mateusz Zys, który będzie pracował w Prokurze Misyjnej.

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 16-20 lipca br., w oblackim domu w Obrze odbyły się rekolekcje dla Przyjaciół Misji, zelatorów i kolporterów “Misyjnych Dróg”. Animował je misjonarz ludowy z Poznania – o. Daniel Biedniak OMI. Spotkanie zostało zorganizowane przez Prokurę Misyjną z jej dyrektorem, o. Markiem Ochlakiem OMI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-29.07.2022 – o. Józef Niesłony przewodniczył rekolekcjom w Lechlinie, do którego również przybyła ikona obrazu Jasnogórskiej Pani.

28.07.2022  –  w Obrze rozpoczął się prenowicjat, czyli bezpośrednie przygotowanie do nowicjatu. Uczestniczy w nim pięciu kandydatów – czterech z Polski i jeden z Kanady. O przyjęciu ich do nowicjatu zadecyduje ordynariusz Polskiej Prowincji, który dołączy do rekolektantów w sobotę. Jednocześnie w Obrze trwają rekolekcje powołaniowe, w których udział bierze dwudziestu chłopaków. Obu grupom towarzyszą: mistrz nowicjatu – o. Krzysztof Jamrozy OMI oraz dyrektor Sekretariatu Powołań – o. Jan Wlazły OMI.

 

2.08.2022  – o godz. 18.30 w kościele Chrystusa Króla odbyła się Msza św. misyjna. Przewodniczył o. Marek Ochlak, kazanie wygłosił o. Grzegorz Janiak z Madagaskaru i brat Sebastian Jankowski z Ukrainy.

3.08.2022  –  w Watykanie Ojciec Święty pobłogosławił korony na 300. lecie koronacji Matki Bożej Kodeńskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.08.2022  – wielu oblatów poznańskiego klasztoru uczestniczyło w uroczystościach odpustowych w Kodniu.

Pod koniec sierpnia o. Paweł Latusek przewodniczył rekolekcjom przed 9. miesięczną nowenną przygotowującą  do jubileuszu 75. rocznicy przybycia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej do Luksemburga.

29.08.2022  – w gmachu seminarium duchownego w Szczecinie odbyły się 48. Szczecińskie Dni Katechetyczne. Tematem spotkania była: “Katecheza dziś i jutro”. Wśród prelegentów znalazł się o. Marek Ochlak OMI – wieloletni misjonarz na Madagaskarze, obecnie dyrektor Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W lipcu i sierpniu gościliśmy misjonarzy z Madagaskaru, Kamerunu, Ukrainy, Białorusi, Argentyny, Paragwaju, Turkmenistanu, Włoch, USA, Luksemburga.