1 X 2022 –  Wikariuszem Generalnym naszego Zgromadzenia  został nasz były domownik o. Antoni Bochm.

Pod koniec września o. J. Czernecki i o. D. Buczek udali się na Ukrainę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 X 2022 –  o. Daniel Biedniak uczestniczył w XI Radzie kapłańskiej Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, która odbywała się w Sanktuarium w Licheniu jako honorowy kapelan i rekolekcjonista.

 

 

 

 

 

9 X 2022 – w chodzieskiej parafii św. Floriana kazania głosił o. Paweł Ratajczyk. Również obecny z nim był br. Andrzej Błażejewski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 X 2022 –  w miniony weekend Prokura Misyjna udała się do Zamościa, żeby przeprowadzić animację misyjną w dwóch parafiach: św. brata Alberta oraz w parafii Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza (parafia katedralna).

13 X 2022 – kazanie fatimskie w Luboniu wygłosił o. superior Andrzej Korda, zaś o. Paweł Ratajczyk na Sołaczu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 X 2022 – zakończyła się 37. Kapituła Generalna, która rozpoczęła się 14 września w miejscowości Nemi nieopodal Rzymu. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej wybrali nową Administrację Generalną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 16-17 października w Domu Misyjnym w Poznaniu odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Misjologów Polskich. Rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy klasztornej z udziałem biskupa Jana Glapiaka, który również poświęcił kaplicę w Domu Misyjnym. Będzie nosić wezwanie bł. Mario Borzagi OMI i oblackich męczenników z Laosu. Dom Misyjny służy działalności oblackiej Prokury Misyjnej. Został oddany do użytku w 2020 roku. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w Galerii 2022.

23 października  w Krobi odbyły się uroczystości związane ze 100. letnią posługą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w mieście i pobliskich Chumiętkach. Eucharystii w parafii pw. św. Mikołaja przewodniczył metropolita poznański – abp Stanisław Gądecki. Przybyła część rady prowincjalnej z prowincjałem, o. Pawłem Zającem OMI na czele, ekonom prowincjalny – o. Józef Czernecki OMI, były prowincjał – o. Teodor Jochem OMI, obecny kapelan w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach – o. Antoni Walisko OMI oraz jego poprzednik – o. Jan Gerłowski OMI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24  października – spotkanie Rady prowincjalnej w naszym klasztorze.