10 XI 2022 – odwiedziny arcybiskupa z Madagaskaru Tomasza Grysa  w Domu Misyjnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15 XI 2022  – wizyta Radnego na Europę ojca Alberto  Gnemmi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 XI – 3 XII 2022 – w Domu Macierzystym Zgromadzenia w Aix-en-Provence odbyła się sesja rady prowincjalnej Polskiej Prowincji. Jednym z wymiarów spotkania była pielgrzymka do ważnych miejsc dla oblackiego charyzmatu. Obok regularnych obrad była również modlitwa w katedrze w Marsylii przy grobie św. Eugeniusza de Mazenoda.

4 grudnia –  w towarzystwie o. Pawła Zająca OMI, Prowincjała Polskiej Prowincji, o. Luis Ignacio Rois Alonso OMI, Superior Generalny Zgromadzenia, odwiedza misjonarzy oblatów w Delegaturze na Ukrainie. Po przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej w niedzielę, pierwszą wspólnotą oblacką, którą odwiedzili był dom zakonny we Lwowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 grudnia 2022 roku w bazylice krotoszyńskiej podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 12:00 o. prowincjał Paweł Zając poświęcił tablicę upamiętniajacą pierwszą wspólnotę Misjonarzy Oblatów na ziemiach polskich. W czasie kazania wspomniał o ich obecności w Krotoszynie w latach 1920-1922, a także o pracy misyjnej oblatów w Turkmenistanie, Białorusi i w Ukrainie. W uroczystościach wzięli również udział: o. Paweł Ratajczyk, br. Andrzej Błażejewski i duszpasterze bazyliki na czele z ks. prałatem Aleksandrem Genderą.

Od 20 grudnia do 15 stycznia o. Józef Czernecki i o. Mateusz Zys przebywają na  Madagaskarze

19 XII 2022 – po raz szósty ukazał się Kalendarz Trzech Religii. W Poznaniu od lat trwa dialog między religiami Abrahamowymi, a wspólne prace nad kalendarzem są pretekstem do spotkań oraz wymiany myśli, i to nie tylko w cieniu synagogi, meczetu czy kościołów, ale czasem również w bardziej zaskakujących miejscach. Co roku część chrześcijańska kalendarza rozszerzana jest o informacje o świętach, uroczystościach, a także fotografiami z wydarzeń Kościołów protestanckiego i prawosławnego. Nasze relacje międzyreligijne mają już także charakter prywatny: odwiedzamy się, dzwonimy do siebie, podejmujemy różne inicjatywy – zaznacza o. Marcin Wrzos, współtwórca i koordynator projektu.