6 I 2019 – w uroczystość Objawienia Pańskiego Prokura Misyjna gościła z animacją misyjną w naszych oblackich parafiach: Poznań – o. Mariusz Bosek, Siedlce – o. Wiesław Chojnowski i o. Marcin Wrzos, Kodeń – o. Marian Lis.

8 I 2019 – spotkanie rady domowej.

9 I 2019 – br. Łukasz Kłos udał się do klasztoru w Hünfeld, gdzie będzie posługiwał w niemieckiej wspólnocie oblatów.

9 I 2019 – oblaci poznańskiego klasztoru pomagają w wielu parafiach naszej archidiecezji podczas wizyty duszpasterskiej:
o. Krzysztof Ziętkowski – Skórzewo,
o. Paweł Ratajczyk – Poznań Górczyn,
o. Piotr Osowski – Kościan,
o. Józef Niesłony – Środa Wlkp.,
o. Joachim Kusz – Poznań Strzeszyn,
o. Mariusz Bosek – Poznań św. Jan Kanty,
o. Józef Czernecki, o. Marcin Wrzos, o. Michał Hadrich, o. Czesław Grabowski, o. Jan Wlazły i o. Wiesław Nazaruk – Poznań Chrystusa Króla,
o. Sławomir Dworek i o. Wiesław Chojnowski – Luboń św. Barbara.

12 I 2019 – dzień skupienia w Obrze prowadził o. Paweł Latusek. Tematem duchowych rozważań były słowa: „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”.

13 – 19 I 2019 – Puszczykowo. O. Joachim Kusz OMI wygłosił rekolekcje dla Sióstr Elżbietanek Prowincji Poznańskiej. Tematem jego rozważań duchowych były słowa: “Panie, przymnóż nam wiary”.

14 I 2019 – rozpoczęła się wizytacja kanoniczna ojca prowincjała Pawła Zająca OMI we wspólnocie oblatów w Poznaniu. Wizytacja rozpoczęła się Eucharystią o godz. 11.30 w kaplicy klasztornej.Więcej zdjęć z wizytacji w galerii:    https://poznan.oblaci.pl/rok 2019/

                                                                                                                                                                                                                                                                               

15 I 2019 – o godz. 18.00 w gmachu Muzeum Archidiecezjalnego odbyło się spotkanie opłatkowe dziennikarzy z Poznania. Wziął w nim udział o. Marcin Wrzos OMI oraz przedstawiciele dziennikarzy “Misyjnych Dróg” i portalu www.misyjne.pl.

18 I 2019 – o. Jan Wlazły udał się do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

25 I 2019 – 203. rocznica założenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. O godz. 12.00 odbyło się w kaplicy klasztornej uroczyste nabożeństwo, zaś Msza św. koncelebrowana sprawowana była w kościele Chrystusa Króla o godz. 18.30 pod przewodnictwem o. Pawła Latuska.

26 – 31 I 2019 – w rekolekcjach oblackich w Kodniu uczestniczyli ojcowie naszego klasztoru: o. Paweł Zając – prowincjał, o. Sławomir Dworek – wikariusz prowincjalny, o. Józef Czernecki i o. Krzysztof Ziętkowski.

31 I – 1 II 2019 – spotkanie rady prowincjalnej w Kodniu.